Vyberte stránku

Nabízené služby

 

  • online kurzy,
  • skupinová logopedie,
  • individuální logopedie,
  • konzultace pro rodiče,
  • předškolní příprava,
  • besedy pro rodiče,
  • Bachovy květové esence
  • relaxace, vizualizace, harmonizační obrázky.

Online kurzy

V tuto chvíli pro Vás mám připravené dva online kurzy. V obou případech se jedná o šestitýdenní kurzy, ve kterých jdeme krůček po krůčku od úplných základů až po správnou výslovnost – v prvním kurzu hlásek L, D, R, Ř a ve druhém případě sykavek. 

Skupinová logopedie

 • Kroužek Logohrátky R+D: pro rodiče a děti od 2 do 4 let, v pátek od 9:00, rozvíjíme slovní zásobu, skládáme věty a třeba i příběhy, procvičujeme hrubou a jemnou motoriku, trénujeme pusinky, ouška i ostatní smysly, abychom hravě a zábavně podpořili vývoj řeči.
 • Kroužek Mluvínek: pro děti od 4 do 7 let, skupinka menších dětí a skupinka předškoláků, každé úterý odpoledne, kroužek trvá 45min, což je právě tak akorát, aby se děti vydržely soustředit a aby byla každá minuta kroužku plně využita, rozvíjíme slovní zásobu, gramatiku, narativní schopnosti, jemnou motoriku, grafomotoriku, sluchové vnímání a rozlišování a připravujeme se na správnou výslovnost.
 • Logopedii pro dětské skupiny a mateřské školy: procvičíme slovní zásobu, gramatiku, narativní schopnosti, grafomotoriku, oromotoriku a další předpoklady pro správný vývoj řeči, ukážeme a vyzkoušíme si různé pomůcky, zapojíme více smyslů a užijeme si mnoho zábavy! Program lze uzpůsobit podle potřeb skupiny.

Individuální logopedie

Individuální logopedie je aktuálně možná osobně i online, případně i kombinace obojího.

Máte-li zájem o individuální logopedii v Ústí nad Labem, určitě mě kontaktujte, domluvíme se.

Kapacity pro online logopedii mám aktuálně naplněné, mohu Vás zapsat do pořadníku.

Nemám smlouvy se zdravotními pojišťovnami, ceny dle ceníku.

Konzultace pro rodiče

 

Nově nabízím i konzultace pro rodiče (přes Skype, WhatsApp, telefon, email). Je možné podrobně probrat vývoj řeči dítěte a společně najít vhodné cestičky, materiály, pomůcky, podpůrné prostředky… Zejména vhodné pro malé děti, které by ještě nespolupracovaly v rámci individuálních konzultací.

Běžné dotazy samozřejmě ráda zodpovím zcela zdarma, zde se jedná opravdu o podrobnou individuální konzultaci 🙂

Předškolní příprava

Nabízím orientační posouzení školní zralosti s doporučením cvičení pro optimální rozvoj předškoláka. Možnost více setkání a podpora při nácviku různých oblastí. 

Besedy pro rodiče

 

Zásadní roli ve vývoji řeči hraje rodina, proto se snažím informovat rodiče o správném průběhu vývoje řeči, o možnostech podpory i vhodných pomůckách.

Besedy probíhají v mateřských centrech, mateřských školách, dětských skupinách, knihovnách či domech dětí a mládeže… Zkrátka všude, kde se sejdou rodiče se zájmem o vývoj řeči.

Aktuálně nabízím 3 varianty besed pro rodiče:

 • Besedu pro rodiče nejmenších dětí (0-3 roky): předřečový vývoj, vývoj řeči v souvislostech (propojení s vývojem motoriky, smyslů a dalších oblastí), jak podpořit vývoj řeči už od prenatálního období a čeho se raději vyvarovat, jaké problémy mohou nastat a kdy vyhledat logopeda, ukázka vhodných her a knih, prostor pro dotazy.
 • Besedu pro rodiče dětí 3-6 let: vývoj řeči od 3 do 6 let v souvislostech (propojení především s vývojem grafomotoriky), jak podpořit vývoj řeči v oblasti slovní zásoby, gramatiky a výslovnosti, jaké problémy mohou nastat a kdy je vhodné vyhledat logopeda, krátký vhled do problematiky školní zralosti a předčtenářských dovedností, ukázka vhodných her a knih, prostor pro dotazy. 
 • Školní zralost a předčtenářská příprava: objasnění problematiky školní zralosti/školní připravenosti, podrobnější pohled na jednotlivá témata, zdůraznění problematiky sluchového vnímání a fonematického sluchu, konkrétní a praktické tipy a metody rozvoje jednotlivých oblastí

V případě zájmu je možné uspořádat besedu i na jiné téma, ráda se podělím o mé znalosti a zkušenosti 🙂

Bachovy květové esence

Nově nabízím jako podporu v terapii i Bachovy květové esence. Proč? Protože pozitivní emoce jsou nezbytným předpokladem úspěšného učení. Jistě to znáte. Když je dítě mrzuté, smutné, vzteklé, unavené, roztěkané, nesoustředěné… je naprosto nemožné ho něco naučit. Veškerá snaha s dítětem něco trénovat pak končí rozladěností i na straně rodiče. Co cítíte, když se vám nedaří dítě něco naučit? Vztek? Zklamání? Smutek? Bezmoc? Všechno dohromady?

Bachovy květové esence jsou doslova balzám na duši dětí i rodičů. Pomohou rychle a efektivně poladit všechny výše uvedené stavy. Pomohou nastolit to nejlepší možné rozpoložení a učení jde pak mnohem snadněji.

Ze základních 38 esencí je možné namíchat směs na míru v podstatě na všechny emoční stavy. Bachovy květové esence jsou vhodné pro všechny – děti již od narození, těhotné a kojící ženy, dospělé libovolného věku, dokonce i pro domácí mazlíčky. Více o užívání Bachových esencí si můžete přečíst v mém článku zde.

Pro případy náhlých krizí je dobré mít u sebe krizové kapky Rescue remedy, mají moc vytáhnout člověka z aktuálně nesnesitelných emocí, jsou skvělé např. při výbuchu vzteku, při leknutí, strachu, panice, v případě menších i větších zranění, ze kterých zraněný „šílí“ či hrozí, že by mohl upadnout do šoku… zkrátka ve všech situacích, které nás náhle vyvedou z rovnováhy.

Relaxace, vizualizace, harmonizační obrázky

 

Klasickou logopedii v případě potřeby a zájmu rodičů mohu doplnit i o prvky relaxace, vizualizace, reiki, kreslení pro děti i pro rodiče. Protože jen šťastní rodiče mají šťastné děti. Také nabízím k prodeji vlastnoručně nakreslené harmonizační obrázky. Konkrétní nabídku připravuji!